Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klimatizace

DODÁVKA,MONTÁŽ A SERVIS KLIMATIZAČNÍCH JEDNOTEK

SINCLAIR

multi-system-01-en.gif

Dělenou klimatizaci vybírejte a plánujte nejlépe po dokončení hrubé stavby nebo před rekonstrukcí. Dodatečná instalace klimatizace je vždy náročnější. Před nákupem doporučujeme oslovit odborníka pro oblast chladicí techniky nebo projektanta. Pomůže Vám s výběrem tak, aby Vám klimatizace po celou dobu své životnosti sloužila k Vaší spokojenosti, nebyla přetěžována nebo naopak předimenzována. Ušetříte si spoustu komplikací s nedostatečným chladicím výkonem nebo častým vypínáním. Dále doporučujeme pravidelný uživatelský i odborný servis, který výrazně prodlouží životnost klimatizace.


KLIMATIZACI SI CHCI VYBRAT SÁM

Pokud klimatizaci koupíte dříve, než se poradíte s odborníkem, je základem porovnat plochu místnosti, ve které chcete klimatizaci používat, s plochou, která je doporučena výrobcem. U dělených klimatizací SINCLAIR jsou doporučené plochy místnosti od 20 do 110m2 podle druhu a výkonu. Vždy počítáme se standardní výškou stropu 2,7m. Například pro plochu 25m2 je vhodný model s chladicím výkonem 2,6kW, ale pokud má Vaše místnost například v panelovém domě plochu 25m2, je orientovaná na J / JV / JZ, okno v místnosti má plochu 5m2 bez vnitřních žaluzií, v místnosti bývají nejčastěji dvě osoby, spotřebiče produkující teplo jako jsou televizor, počítač a světlo, tak je vždy vhodné zvolit výkonnější model.


DRUHY DĚLENÝCH KLIMATIZACÍ A JEJICH POUŽITÍ

NÁSTĚNNÉ JEDNOTKY

Nejčastější kombinace připojení 1 vnitřní jednotky na 1 jednotku venkovní. Široká nabídka sérií se vždy přizpůsobí různým typům interiéru a Vašim požadavkům. Jsou určeny pro chlazení a topení v různých výkonech. Některé z modelů mají integrovaný Wi-Fi modul, který Vám umožní pohodlné ovládání přes chytrý telefon nebo tablet.

KONZOLOVÉ JEDNOTKY

Mohou být instalovány na zeď, jako nástěnné jednotky nebo na podlahu, podobně jako běžné radiátory. Design těchto jednotek umožňuje výstup vzduchu dvěma směry pro optimalizaci provozu v režimech chlazení / topení. Tyto jednotky jsou vybaveny Wi-Fi modulem pro pohodlné ovládání přes chytrý telefon nebo tablet a nástěnným ovladačem s týdenním časovačem. Tyto jednotky zároveň disponují všemi standardními funkcemi jako nástěnné jednotky.

MULTI SYSTÉMY A HIGH POWER MULTI SYSTÉMY

Nabízejí řešení pro připojení 1 až 9 vnitřních jednotek na 1 jednotku venkovní. Široká nabídka vnitřních jednotek se přizpůsobí různým typům interiéru nebo použití. Nástěnné / kazetové / podstropně-parapetní / kanálové a konzolové vnitřní jednotky jsou určeny pro chlazení a topení v různých výkonech.

TOWER JEDNOTKY

Nabízejí jedinečné řešení pro všechny, kteří chtějí dosáhnout příjemného klimatu ve větších prostorách, jako jsou restaurace, zasedací místnosti apod. Elegantní provedení s důrazem na detail. LED displej je ukryt pod čelním panelem, který následně prosvěcuje. Klimatizace má integrovaný Wi-Fi modul, který Vám umožní pohodlné ovládání přes chytrý telefon nebo tablet.

KAZETOVÉ JEDNOTKY

Jsou určeny pro instalace do snížených stropů / podhledů. Jednotky mají rozměr 596 x 596mm, 840 x 840mm a 910 x 910mm. Čtyři výstupy vzduchu zajišťují rovnoměrné promíchání vzduchu v místnosti s možností nastavení pozice lamel. Samozřejmostí jsou antikorozní vlastnosti výměníků a funkce autorestart. Nabízí se možnost ovládání standardním dálkovým nebo komfortním nástěnným ovladačem. Kazetové vnitřní jednotky nabízíme v různých výkonech chlazení a topení.

PODSTROPNĚ-PARAPETNÍ JEDNOTKY

Představují ideální klimatizační zařízení pro obchody, kde je potřeba místo na stěnách a strop je volný. Mohou být instalovány i ve svislé poloze v pozici radiátorů. Samozřejmostí jsou antikorozní vlastnosti výměníků a funkce autorestart. Nabízí se možnost ovládání standardním dálkovým ovladačem nebo komfortním nástěnným ovladačem. Podstropně-parapetní vnitřní jednotky nabízíme v různých výkonech chlazení a topení.

KANÁLOVÉ JEDNOTKY

Ideální klimatizační zařízení pro haly, dílny a větší místnosti. Díky silnému výkonu je zajištěno mohutné proudění vzduchu z jednotky. Vzduch se tak dostane i do těch nejvzdálenějších koutů. Nabízí se možnost ovládání standardním dálkovým ovladačem nebo komfortním nástěnným ovladačem. Samozřejmostí jsou antikorozní vlastnosti výměníků a funkce autorestart. Kanálové vnitřní jednotky nabízíme v různých výkonech chlazení a topení.

 

Nevhodně navržený projekt a volba výrobků mohou mít za následky zvýšenou spotřebu elektrické energie, poddimenzování výrobku a tedy nedostatečný výkon zařízení, nesplnění očekávání zákazníka a další náklady na opravy a úpravy systému.

Nekvalitně provedená instalace s sebou nese i rizika častých poruch, zvýšené hlučnosti výrobku, zkrácení životnosti systému apod., přičemž tyto závady nejsou způsobeny nekvalitním výrobkem, ale pouze špatnými instalačními postupy.

Nedodržením těchto postupů může dojít i k úniku chladiv. Případný únik chladiva se při neodborné instalaci nebo závadě podílí na změně klimatu a negativně ovlivňuje životní prostředí.

Výběr prověřeného partnera Vám umožní předejít problémům se zanedbaným servisem a údržbou a vyvarujete se neodborným a často zdlouhavým a drahým opravám.