Jdi na obsah Jdi na menu
 


SARDINIE

9. 8. 2011

KOLEM POBŘEŽÍ  SARDINIE

AKCE URČENÁ PRO SKUPINU 8 až 11 POTÁPĚČŮ

LOĎ: JACHTA  BLUE DIAMOND

Plavba na lodi Blue Diamond se vyznačuje naprostou samostatností a nezávislostí. Loď svojí délkou 16,5m poskytuje dostatek místa pro pobyt 8-mi potápěčů s 3 -členným doprovodem a našeho kapitána. K dispozici jsou 2 - 3 lůžkové kajuty, 2 prostorné koupelny, plně vybavená kuchyň, elektrocentrála, která spolu se solárními panely umožňuje posádce užívat si pohodlí civilizace i v opuštěných zátokách. Pro potápěče je k dispozici kompresor a potápěčské láhve, na lodi je nafukovací člun s motorem, loď má pohodlný vstup do vody a koupací plato.

 

Výbava

 

gumový člun s motorem
8 potápěčských lahví
kompresor pro plnění lahví
kompletně vybavená kuchyň
chladící box
MC + CD přehrávač
elektrocentrála
navigační vybavení, vysílačka
stolní hry
sprcha na zádi
odpadní nádrže

   

 

NALODĚNÍ PROBÍHÁ V OLBII V PO DOHODĚ VĚTŠINOU V SOBOTU

Loď se přebírá a předává s plnými nádržemi,naftu,vodu a případné stání v marínách platí posádka.Předpokládaná cena je podle počtu lidí na palubě cca 12 EUR/os.

 

Pronájem celé lodi pro 11 lidí s průvodcem a kapitánem

Duben,Listopad:          90 000,-Kč

Květen,Říjen:              104 000,-Kč

Červen,Září:                117 000,-Kč

 

SARDINIE

Severnií pobřeží není turisticky příliš známé , vyjma té části, která obsahuje Arcipelago della Maddalena (Magdalenské souostroví). Je to pobřeží velmi členité a různorodé, rozkládá se od poloostrova Stintino až k oblasti Gallura.Ve Stintinu se nacházejí krásné a dlouhé bílé pláže, typické pro záliv Golfo dell´Asinara.

La Maddalena je největší ostrov Magdalenského souostroví. Rozprostírá se na 45 km pobřežního pásma s bělostnými zátokami. V roce 1996 bylo souostroví vyhlášeno národním parkem. Druhý největší ostrov je Caprera, který byl v roce 1983 ustanoven za přírodní rezervaci. Každý rok tento ostrov navštivují tisíce turistů, a to nejen kvůli muzejnímu domu Giuseppe Garobaldiho, ale také, a to především, kvůli přírodě a plážím. Další ostrovy, Santa Maria, Razzoli, Budelli a Spargi představují jedinečné krásy v podobě unikátních přírodních scenérií, barevných pláží a čistého, panensky zachovalého moře. Ostrov Asinara je třetí největší ostrov Sardinie, který byl v roce 1885 ustanoven místem pro trestance. V roce 1997 se stal chráněnou oblastí a v roce 2001 se stal součástí Svatyně kytovců. Za zmínku stojí Valle della Luna (Měsíční údolí), které se na přelomu 70.a 80. let minulého století stalo jedním u oblíbených cílů "květinových dětí" z celé Evropy. Krajina je tvořená skalami, které byly vymlety větrem a díky tomu získaly nejrozličnější tvary. Alghero je pátým nejlidnatějším městem Sardinie a jeho ůzemí patřilo mezi jedna z prvních, která byla osídlena. Zbytky Zelené jeskyně (Grotta Verde) se datují do poloviny 5. století před Kristem

Severovýchodní pobřeží je z turistického hlediska velmi známé, a to díky proslulému a krásnému pobřeží Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží), které vzniklo přesně v tom nejčlenitějším úseku Sardinie. Je bohaté na malé ostrovy a zátočiny, jež vytvářejí jedinečná panoramata. Na tomto pásu pobřeží, které bylo pojmenováno arabským princem Aga Kan Smaragdovým pro své smaragdově zelené vody, nalezneme mnoho okouzlujících pláží. U městečka Porto Cervo se rozkládá široká zátoka zvaná Baja del Piccolo Pevero, která je nastavena přímo zrcadlovitě k půvabným ostrovům Li Nibani. Celé území je pokryto středomořskými křovinami. Z jejího vrcholu je možné obdivovat překrásné panorama . Na jih od pobřeží Costa Smeralda se nachází překrásná zátoka Porto Rotondo, slavné společenské středisko pro VIP.

Cestou na jih se dostaneme na pobřeží u města Olbia, kterému dominuje nepřistupný mys Capo Ceraso, zajímavý působivou přírodou. Hned za tímto mysem se před námi otevírají panoramata, z nichž se Vám tají dech. Jejich dominantou je překrásný ostrov Isola di Tavolara. Tavolara je dlouhá 5 km a široká 1 km. Její nejvyšší nadmořská výška je 565 m v oblasti Punta Cannone v západní části ostrova. V oblasti položené naproti sardskému pobřeží se rozkládá dlouhá pláž Spalmatore di Terra. V těsné blízkosti této pláže jsou situovány domy, kde bylo kdysi sídlo Bartoleoniho, krále Tavolary. Ve východní části ostrova je možné spatřit Larco di Ulisse (Odysseův oblouk), skalní útvar ve tvaru oblouku vysoký 50 m, dále jeskyni Grotta del Papa, snadno rozpoznatelnou díky skále vytvarované do podoby muže s papežskou tiárou na hlavě. Ve vnitrozemí při pobřeží Costa Smeralda jsou důležitá archeologická místa. Podél cesty do Luogosanto můžeme obdivovat Nuragh La Prisgiona, nuraghské hrobky (Tombe nuragiche), Coddhu Ecchju, Li Lojghi a pohřebiště (Necropoli) Li Muri. Cestou z Luogosanto směrem na Palau dojedeme k hrobce obrů (Tomba dei Giganti) Li Mizza. Tato hrobka je slavná především proto, že jak se zdá ,je archeologickým místem aktivující síly vytvářené siločarami, jež mají schopnost zmírňovat bolesti spojené s kostní a nervovou soustavou.Tento jev byl zjištěn před deseti lety a od té doby je hrobka obrů navštěvována velkým množstvím lidí.

Východní pobřeží patřící k Dorgali, Cala Gonone a Baunei spadá do Národního parku Gennargentu. Velké množství turistů sem přitahuje i Jeskyně mořského býka , nicméně hlavním důvodem je touha po kontaktu s panenskou přírodou. Dalším motivem je navštívit pláže, které jsou nyní považovány za nejkrásnější v celém Středomoří. V zálivu Orosei se uvnitř chráněné oblasti nachází pobřeží Biderrosa s pěti plážemi tvořenými pískem a útesy. Za pozornost stojí Měsíční zátoka (Cala Luna), která je známá díky obrovské jeskyni situované u pobřeží. Tato zátoka je velmi útulná a svěží díky bohaté vegetaci.Dále k jihu pokračuje pobřeží vyvýšeninami a srázy, přerušovanými dlouhými písčitými pásy nebo řetězci útesů, až do Costa Rei.

Za jižní pobřeží považujeme úsek mezi mysy Capo Teulada a Capo Carbonara. Představuje ho na východě záliv Golfo di Cagliari a a známé písčité pláže Poetto a Quartu. Na západ, směrem od masivu Capo Teulada, se rozkládá jižní pobřeží, které leží čelem k zálivu stejného jména a je bohaté na pláže. Ty začínají hned za mysem Capo Spartivento a táhnou se až k překrásné a romantické pláži Chia a k archeologickému nalezišti Nora. Cagliari je město, které můžete navštívit v jakémkoli ročním období pro svoje úžasné klima a zajímavosti, které nabízí. Nejstarší památky jsou postavené z bílého vápence.Při procházce úzkými uličkami čtvrtí „Stampance“ minete stavby z 18. století, barokní kostely a dojdete na nejvyšší místo u římského amfiteátru „ Anfiteatro Romano“ z 2. stol. př. n.l.