Jdi na obsah Jdi na menu
 


BALI 2011

9. 8. 2011

BALI

TERMÍN: 29.9.  -  8.10.2011

UBYTOVÁNÍ:  BUNGALOVY  PRO 2 OSOBY

·         KLIMATIZACE

·         BEZPEČNOSTNÍ SCHRÁNKA

·         KOPUELNA + WC

·         TERASA

 

STRAVA : SNÍDANĚ V CENĚ POBYTU – 25 DRUHŮ KONTINENTÁLNÍCH JÍDEL + KÁVA ,ČAJ,OVOCNÝ SALÁT,PEČIVO,DŽUS A OVOCE DLE VÝBĚRU HOSTA

·         MOŽNOST  ZAJIŠTĚNÍ POLOPENZE

·         PROVOZ RESTAURACE  7:00 – 22:00 VÝBĚR ZE 45 TRADIČNÍCH A MEZINÁRODNÍCH JÍDEL

·         BAR + BAZÉNOVÝ BAR   7:00 – 01:00

 

POTÁPĚNÍ :   OBLAST  TULAMBENU   A  KUBU

·         10 PONORŮ

·         PONORY  NA  HOUSE  REEFU  V OBLASTI  POTÁPĚČSKÉ ZÁKLADNY  ZDARMA

 

AKTIVITY PRO NEPOTÁPĚČE

·         VÝLETY

o   CHRÁM BESAKIT, SOPKA BATUR

o   PTAČÍ A PLAZÍ PARK

o   CHRÁM PUYA LUMPUYANNG TROPICKÝ PRALES,VODNÍ PALÁC

o   HORSKÉ JEZERO BODEGUL

o   CHRÁM ULUWAT

o   BALI SAFARI PARK

 

CENA : 33 500,-Kč

CENA  PRO NEPOTÁPĚČE: 29 000,-Kč

 

CENA OBSAHUJE: LETENKU, UBYTOVÁNÍ , SNÍDANI, 10 PONORŮ V OBLASTI TULAMBEN+KUBU, NEOMEZENÝ POČET PONORŮ  NA HOUSE  REEFU PŘI POTÁPĚČSKÉ ZÁKLADNĚ,TRANSFER Z A NA LETIŠTĚ DENPASAR

 

CENA NEOBSAHUJE:POJIŠTĚNÍ, TRANSFER NA LETIŠTĚ  PRAHA A ZPĚT,ODLETOVÉ TAXY, VÍZA  A VŠE

VÝŠE NEUVEDENÉ

VÍZUM: NA LETIŠTI  DENPASAR  25 USD

ODLETOVÁ TAXA : CCA  20 USD

PAS PLATNÝ MINIMÁLNĚ 6 MĚSÍCU +  MINIMÁLNĚ  JEDNA VOLNÁ STRÁNKA

 

POJIŠTĚNÍ LÉČEBNÝCH VÝLOH

·         ZÁKLAD   820 ,-Kč/pobyt

·         ZÁKLAD + POJIŠTĚNÍ RIZIKOVÝCH SPORTŮ 1060,- Kč/pobyt

·         ZÁKLAD + RIZIKOVÉ SPORTY + STORNO   2000,- Kč/pobyt

Léčebné výlohy : neomezeně, trvalé následky úrazem:400 000,-Kč,smrt úrazem : 200 000,-Kč,denní odškodné 100,-kč/den,zavazadla :50 000,-Kč,Odpovědnost  2 mil. Kč,asistence 35 000,-Kč

 

 

 

 

 

 

 

LOKALITY

 

KUBU  - House reef resortu

Tato lokalita je přímo před naším resortem. Potápění na Bali se provozuje většinou ze břehu. I zde využijeme naší oblázkovou pláž . Ta přechází v  korálové plochy od 3m do 80 metrů hloubky. Od 20 metrů sestupují do hloubky velká porostlá žebra nad kterými potkáte bělocípé žraloky, ploskozubce, hejna velkých kranasů a barakudy či murény. Pozorným očím neunikne ani čistící stanice s krevetami, listové ropušnice nebo kamenné ryby. Na nočním ponoru vám zatančí Španělská tanečnice a velké košaté hadice lovící chapadly svojí potravu. Lokalita je vhodná pro všechny potápěče a je přístupná ze břehu v kteroukoliv denní i noční dobu.Lokalita je díky svému profilu skvělá pro šnorchlováni,  potápění začátečníků i zkušené potápěče.

 

TULAMBEN

Tulamben je nyní asi nejznámější potápěčskou oblastí na Bali. Celá oblast na SV Bali je vyhlášená bezpečností svých lokalit, teplotou vody v rozmezí 27 – 30°C, plážemi z chrastících vyvřelých oblázků a černým sopečným dnem. Především fotografové tento tmavý podklad milují. Jejich obrázkům dodává syté barvy, jako když máte zvířata položená na černé tabuli. Je to ale hodně odlišné od potápění na světlých a prosvícených korálových útesech s bílým pískem. Viditelnost běžně dosahuje jen 12 – 15 m, ale tuto nevýhodu bohatě vyváží nepřeberné bohatství druhů ryb i bezobratlých, kterým tyto vody oplývají. Potápění se tu začalo rozvíjet již v roce 1979, kdy prví návštěvníci objevili jak bohatý je okolo vraku Liberty život. Dobré podmínky pro potápění se obvykle dostavují na začátku května a vydrží až do července. V srpnu a září přináší jihovýchodní monsuny velké vlny, což potápění dost ztěžuje. Koncem září se však podmínky opět zlepšují, voda se uklidňuje a nastávají ideální podmínky. Velkým překvapení pro mnohé z nás je dnes a denně fungující skupina místních nosiček, které si s úsměvem naloží na hlavu 2 kompletní potápěčské výstroje připnuté na lahev a odnesou vám je na požadovanou lokalitu. Váha výstroje často převyšuje váhu nosiče, ale to zde asi nikdo neřeší. První ponor zde naprostá většina turistů zažije na vraku Liberty, do kterého se hned zamiluje, ale postupně většina z vás zjistí, že tu není pouze Liberty, ale nesmírně bohaté jsou i ostatní lokality.

Tu

lambenu

 

Vrak Liberty

Z černé pláže plné oblázků zde vstoupíte na mělčinu, kde kameny v pěti metrech hloubky ustupují rovnému písčitému dnu, ale v tu chvíli vás již obklopují hejna ryb. Tento cca 120 metrový vrak americké zásobovací lodě leží přibližně 20 metrů od břehu v hloubce od 3 do 35 metrů. Svoji pouť tu ukončil při cestě na Filipíny v roce 1942, kdy byl torpédován Japonskou ponorkou. Po vyložení nákladu odpočívala vytažená na pláži až do roku 1963, kdy se probudila sopka Agung a svými otřesy a zemětřesením pohnula lodí do větší hloubky. Nečekejte zde však žádné strašidelné torzo. To, co z vraku dnes zbylo, připomíná spíše přirozený korálový útes, než lidský výtvor. Za léta pod vodou se z vraku stalo přirozené útočiště pro ohromující množství korálů a jiného podmořského života. Hejna kranasů, klipek, netopýrníků, perutýnů nebo velké barakudy spolu s rozlehlostí vraku zaručují, že se zde budete chtít potápět hned několikrát. Výjimečně krásný je vrak při nočním potápění a hodně z našich hostů tvrdí, že nezažilo lepší noční ponor, než na Liberty. I když jste zde na dovolené, určitě se vyplatí si jeden den přivstat a zažít na něm brzké ráno, kdy většina potápěčů ještě spí. Hejno asi dvaceti ploskozubců a velcí kranasové nejsou v tu dobu ještě vyplašení proudem potápěčů a bohatě vás odmění za ranní vstávání. Pro milovníky makro života zde čeká nevyčerpatelná zásobnice titěrných zvířátek jako jsou pigmey koníci, nahožábří plži, rozedranci, maskovaní krabi, listové ropušnice nebo vějířníci. Toto místo je naprostým rájem všech potápěčů i šnorchlařů.

 

 

 

Sun Rise

Přímo před resorty se v Tulambenu rozkládá úžasně bohatá korálová zahrada (hloubka 5 – 20 m), kde jistě neminete malé černocípé žraloky, překrásně vybarvené papoušky, sasanky se svými klauny, písečné úhoře a žluto modré murénky. Krásami této zahrady se mohou kochat potápěči všech kvalifikací a jistě její kouzlo a malou hloubku ocení po některém z hlubších ponorů i ti zkušenější. Patří také k nejoblíbenějším místům šnorchlařů.

 

 

Drop off

Trochu adrenalinu vám jistě vnese do žil kolmá stěna s mírným převisem, která se táhne od břehu až do hloubky okolo 70 m. Celý útes ve skutečnosti tvoří tři oddělená lávová žebra, z nichž to první je nejdelší a nejvíce zajímavé. Viditelnost se tu stabilně pohybuje okolo 12 m a na svahu často narazíte na mírný, ale zvládnutelný proud. Podél stěny samotné však voda bývá zcela chráněná a klidná, takže se tu před proudem můžete dobře schovat. Velké korály a houby zde vyčnívají ze stěny a tvoří nádhernou scenérii, která pohladí vaší duši. Za stěnou následuje neméně bohatý svah posetý měkými i tvrdými korály.

Batu Kelebit

Krátká jízda malovanou rybářskou loďkou, kam se nevejde víc jak 3 potápěči, vám poskytne krásný pohled z moře na majestátní sopku Agung a malebná travnatá políčka okolo břehů. Za 15 min se dostanete k černým lávovým kamenům, které z vody vystrkují své výčnělky. Tři veliká, bohatě porostlá žebra zde prudce padají do velké hloubky a tvoří úkryt pro obrovské množství planktonu a tím i ryb. Od 15 m hlouběji najdete pravý ráj s velkými hejny ryb a obrovskými vějíři korálů. Skladbou života se tato lokalita hodně odlišuje od Tulambenu samotného. S trochou štěstí tu narazíte na bělocípé žraloky, větší rejnoky a druhy netopýrníků a klaunů, na které v Tulambenu nenarazíte. Je to asi také nejlepší místo, kde můžete narazit na velká pelagická zvířata. Mělčiny v těchto místech bolestně zasáhlo El Niňo, ale nyní se poškozené korály již opět dobře zotavují. Viditelnost je tu díky proudům z otevřeného moře většinou velmi dobrá, kazí ji jen množství planktonu, přes který je jen těžko vidět. Počítejte zde ale se studenější vodou než v Tulambenském zálivu. Tuto lokalitu doporučuji spíše pro zkušené potápěče.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář